Mini Clubman artık çok daha kabiliyetli

Mini modelleri içerisinde özellikle ülkemizde istenilen satış rakamlarına ulaşamayan Clubman  modeli yakın zaman önce yenilenmişti ancak kullanılacak motorlar ve detaylar belli değildi. Yeni yayınlanan bilgiler ve fotoğraflar ile yeni Clubman modelinin eskiye göre oldukça etkili bir model olacağı anlaşılıyor.


Mini markasının station wagon modeli olacağını belirtebileceğimiz Clubman modelinin diğer Mini modellerine göre oldukça uzatılmış bir görüntüsü var. C sütunundaki uzama sayesinde bagaj hacmi ve arka diz mesafesi ciddi oranda büyümüş. Bu sayede aile otomobili görüntüsü bile verebilen model bagaj hacmi ve arka koltuk sırasının darlığı nedeniyle Mini almayan kullanıcıları bile kendisine çekeceğe benziyor. Ayrıca Mini yetkilileri aracın uzun yola da uygun bir otomobil haline geldiğini iddia ediyorlar. Bagaj kapısı ise 2 parça tasarlanmış ve bu özellikle dar mekanlarda tek taraf olarak açılabilmesi sayesinde büyük kolaylık sağlıyor.
Kullanılacak motorlar ise BMW 1 Serisi, BMW 3 Serisi ve diğer Mini modellerinde kullanılan motorlar ile aynı. BMW’nin tamamen sıfırdan tasarladığı ve hem performans hem de düşük tüketimi beraber sunabilen 1.5 litre 3 silindirli turbo-benzinli (136hp) ve turbo-dizel  (116hp) motorlar ile 2.0 litre 4 silindirli turbo-benzinli (192hp) ve turbo-dizel (190hp) motorlar kullanılacak. Bu motorlar 6 ileri manuel ve 8 ileri otomatik şanzumanlar ile kombine edilebilecek.

Mini haberleri için tıklayınız

Facebook Comments