VW Passat – Skoda Superb Karşılaştırması

VW Grubu bünyesinde bulunan VW ve Skoda markalarının platform, motor ve şanzuman kardeşi olan 2 modeli Passat ve Superb karşı karşıya.


Skoda Superb daha büyük boyutlarına rağmen VW Passat’a göre yaklaşık %10 daha ucuz bir otomobil olarak göze çarpıyor. Görünüm olarak Passat daha geleneksel ama daha lüks bir görüntüye sahipken Skoda Superb daha modern ve sportif görüntüsüyle dikkat çekiyor. Ayrıca Skoda Superb’in yaşam alanı ve bagaj hacmi daha büyük.

Her iki model de VW’in aynı motor ve şanzumanlarını kullanıyor. Aşağıda belirtilen motorlar haricinde VW Passat’da 2.0 litre turbo-dizel 240ps gücünde DSG şanzumana sahip, Skoda Superb’de ise fiyat belirtilmese de 2.0 litre turbo-benzinli 280ps gücünde DSG şanzumana ve 4×4 çekiş sistemine sahip özel versiyonlar bulunuyor. Ayrıca 2.0 litre turbo-dizel 150ps güce sahip motor hem manuel hem de DSG şanzumanlı olarak sadece VW Passat’da sunuluyor.

Yeni-Eski Skoda Superb Karşılaştırması için tıklayınız
Skoda ile ilgili diğer yayınlar için tıklayınız
VW ile ilgili diğer yayınlar için tıklayınız

    • Skoda Superb’in kasası ortalama %1,6 oranında daha büyük ve ağır bu nedenle kabini ve bagajı daha geniş ancak fiyatı %11 daha düşük. Marka imajı çok önemsenmiyorsa özellikle aileler için çok iyi bir seçenek.
    • VW Passat’ın kasası daha küçük ve daha hafif bu nedenle ortalama %2 oranında daha performanslı ve aynı oranda daha az yakıt tüketiyor. Marka değeri oldukça yüksek ve ikinci el değeri oldukça kuvvetli.
BENZER DONANIM-MOTOR-ŞANZUMAN İLE ÖRNEK FİYAT KARŞILAŞTIRMASI (08.11.2015 FİYATLARI)
PERFORMANS
BOYUTLAR

Facebook Comments