Alfa Romeo Giulia egzoz sesi

Alfa Romeo’nun BMW 3 Serisi’nin de bulunduğu D segmentinde sunacağı Giulia modelinin en üst versiyonu olan QV (Quadrifoglio Verde) Ferrari desteğiyle tasarlanan çok kuvvetli bir çift turbo V6 motora ve çok sportif bir yürüyen aksama sahip olacak. Modele ait birçok video daha önce yayınlandı ancak amatör olarak çekilmiş ve egzoz sesini günlük hayat tadında dinleyebileceğimiz çok net yayınlar bulunmuyordu. 

Şimdi ise Alfa Romeo Giulia QV Lüksemburg’da bulunan Autopolis otomobil satış kampüsü Alfa Romeo mağazasına şov amaçlı getirildi ve kamyondan indirilişi sırasında ve galerideki yerini alırken çekilen görüntü ve sesler Youtube’da yayınlandı. Oldukça etkileyici sesler yayan egzozun Ferrari ve Maserati destekli olduğu benzerlikten dolayı açıkça anlaşılıyor.

Aşağıda üç rakibin rölanti ve düşük gaz altındaki egzoz seslerini dinleyebilir ve hangisinin sesi daha güzel karar verebilirsiniz.

Alfa Romeo Giulia QV egzoz sesi

BMW F80 M3 egzoz sesi

Mercedes AMG C63 egzoz sesi

Alfa Romeo Giulia’da kullanılan Ferrari destekli motor 3.0 litre hacminde V6 silindirli çift-turbo benzinli 510ps gücünde bir ünite. Bu motor en büyük rakibi olan BMW M3’den 85ps daha güçlü. Bu dehşet güç yere arkadan çekiş sistemiyle aktarılacak. Ayrıca sadece 6 ileri manuel şanzıman sunulacak. Bu veriler eşliğinde Giulia’nın 0-100km hızlanması 3.9 saniye olarak açıklanıyor.
Diğer taraftan Ferrari’nin 1968-1976 yılları arasında ürettiği bebek veya halk işi olarak adlandırılan Dino modelini tekrar diriltmeye çalıştığı biliniyor. Bu kuvvetli motorun ise Porsche 718 Boxter ve Cayman modellerine rakip olacak bebek Ferrari Dino‘da da kullanılabileceği tahmin ediliyor.
Bebek Ferrari Dino
Modelin diğer motor seçenekleri ise daha önce resmi olmasa da yayınlanmıştı. Bu listeden Alfa Romeo Giulia’nin BMW 3 Serisi ve Mercedes C Sınıfı’nın mevcut motor seçeneklerini direkt olarak hedef aldığı açıkça belli oluyor. Motor seçeneklerini görmek için tıklayınız.

Facebook Comments