Ferrari destekli Alfa Romeo Giulia’nın motor seçenekleri ortaya çıktı

İlk duyurulduğu zaman oldukça büyük heyecan uyandıran, bir çok resmi videosu internette yayınlanan Alfa Romeo Giulia’nın motor seçenekleri basına sızdı. Marka, Giulia’nın piyasaya çıkış tarihini yakın zamanda ertelemişti ve bu nedenle hayranları üzerinde büyük bir hayal kırıklığı yaratmıştı. 


Daha önce Ferrari ve Maserati destekli 2.9 litre V6 silindirli çift-turbo 510ps (500hp) motorun kullanılacağı açıklanmıştı ancak başka hiç bir detay bulunmuyordu. Şimdi ise ürün gamında 2.2 litre turbo-dizel ve 2.0 litre turbo-benzinli motorların da olacağı anlaşılıyor. Ayrıca manuel, otomatik ve DCT otomatik şanzumanların da seçenekler arasında olacağı anlaşılıyor. 
Bir diğer merak edilen konu ise çekiş seçenekleriydi. Arkadan çekiş sisteminin standart olacağı modelde 2.0 litre ve 2.2 litre motor seçeneklerinde 4×4 çekiş sistemi tercih edilebilecek. En üst seçenek olan 2.9 litre V6 motorda ise sadece arkadan çekiş sistemi sunulacak gibi görünüyor. Bu da Ferrari destekli Quadrifoglio modelinin en büyük rakipleri BMW M4 ve Mercedes C 63 AMG modelleri tarzında bir sürüş stiline sahip olacağını gösteriyor.
Rakipleri

Facebook Comments