Alfa Romeo Giulia QV Nürburgring rekorunu geri aldı

Alfa Romeo’nun son 1.5 yıla damgasını vuran D Segmenti yüksek performans modeli Giulia QV geçtiğimiz yıl 7:39 ile kırdığı Nürburgring en hızlı sedan pist rekorunu geçtiğimiz aylarda yeni modeli tanıtılan Porsche Panamera Turbo‘ya 1 saniye fark ile kaptırmıştı.

Ancak resmi olarak 7:39 rekorunu kıran Giulia QV modelinin 6 ileri manuel şanzımana sahip olduğu ve 8 ileri otomatik şanzımana sahip modelin bu rekoru geliştirme şansı olduğu belirtilmişti. Diğer taraftan bu rekorun geliştirilmesine fırsat bulunamadan yeni Porsche Panamera Turbo elini çabuk tutmuş ve sadece 1 saniye kadar daha iyi olsa da rekoru ele geçirmişti. 
Bilindiği gibi Ferrari F154 motorundan geliştirilen 2.9lt V6 silindir çift-turbo benzin 510ps gücünde bir motora sahip olan Giulia QV bu sefer şansını denemek için 8 ileri otomatik şanzımanı ile Nürburgring’e çıktı ve 1 değil, 2 değil, 3 değil tam 6 saniye ile Porsche Panamera Turbo‘nun rekorunu kırarak 7:32 (7 dakika 32 saniye) ile yeni sahibi oldu. 

Alfa Romeo Giulia QV sesi ne kadar Ferrari? BMW M3 ve AMG C63 ile durum nedir?

Bu arada bu harika rekoru kıran sürücüden de bahsetmeden geçmek hata olur diye düşünüyoruz. Maserati ve Alfa Romeo’nun “Korkusuz” lakaplı test sürücüsü Fabio Francia’nın mükemmel sürüşü sayesinde Giulia QV’nin kaptığı 7:32 rekorunu aşağıdaki videoda baştan sona kadar izleyebilirsiniz. Bu arada mükemmel motor sesi ve zıplarcasına süspansiyon ayarlarına sahip Giulia QV gerçekten de ne kadar önemli bir BMW M3 rakibi olduğunu bu videoda açık bir şekilde kanıtlıyor.

Alfa Romeo Giulia QV İtalyan Jandarma aracı oldu

Alfa Romeo Giulia QV 7:32 Nürburgring pist rekoru videosu