Fisker, EMotion modeli ile geri döndü

Uzun bir zamandır sesi sedası çıkmayan ve mali bir dar boğazda olduğu bilinen Fisker markası yeni modeli EMotion’ın ilk fotoğraflarını ve bazı teknik bilgilerini resmi olarak açıkladı. Yandan çekilen fotoğraftan modelin Tesla benzeri hatlara sahip olduğu anlaşılsa da özellikle önden çok daha sportif bir tasarıma sahip olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Özellikle ön ve arka çamurluğun ön kaput ile olan dar mesafesi super sport tarzındaki araçlarda rastladığımız bir tasarım detayı olarak öne çıkıyor. Ön görünüm ise oldukça ilerici ve adeta bir konsept otomobil havası mevcut. Bu aracı caddelerde görme fırsatımız olursa en az Ferrari ve Lamborghini gibi spor otomobiller kadar dikkat çekeceğini düşünüyoruz.  
Tamamen yeniden tasarlanan şasi sayesinde aracın içinde oldukça geniş bir yaşam alanı sağlanmış ve iskeletinde de sadece alüminyum ve karbon-fiber kullanımı sayesinde elektrikli otomobillerin en büyük sorunu olan aşırı ağırlık konusu önemli oranda çözülmüş. Ayrıca Fisker ve Nanotech firması tarafından beraber geliştirilen düşük ağırlığa sahip graphene piller sayesinde hem hafif yapıya katkı sağlanıyor hem de 643km gibi oldukça başarılı bir menzil yakalanıyor. 

Ne tip bir elektrik motoruna ve güce sahip olduğu henüz belirtilmeyen aracın 259km/saat maksimum hıza ulaşacağı ve araçta sunulacak olan otonom sürüş özelliklerinin ise oldukça ileri teknoloji olacağı belirtiliyor. Ön ve arka kapıları yukarı doğru çapraz açılan kapılarak sahip modelin 2017 yılı ortasında tanıtılarak 2018 yılında satışına başlanması bekleniyor.

  
Facebook Comments