Alfa Romeo Giulia Veloce, Romanya Polis Teşkilatı tarafından kullanılmaya başlandı

Son zamanların en çok dikkat çeken modellerinden bir tanesi olan Alfa Romeo Giulia fiyatları geçtiğimiz ay ülkemizde açıklanmıştı. Mart ayı içinde de satışına başlanması planlanıyor. Diğer taraftan İtalyan Polis ve Jandarma teşkilatı Giulia modelinin en üst seviyesinde yer alan QV versiyonunu geçtiğimiz yıl kadrosuna katmıştı. Şimdi ise Romanya Polis Teşkilatı, Alfa Romeo Giulia QV modelinin bir alt seviyesinde yer alan Giulia Veloce’yi kadrosuna ekledi. 

Giulia Veloce her ne kadar QV modeli gibi Ferrari kökenli bir motora sahip olmasa da kaputu altında bulunan motorun 280ps gücü ve 400nm torku onu 0’dan 100km/saat hıza 5.2 saniyede çıkartabiliyor. Güç ve tork ise 4 çeker sistemine 8 ileri otomatik şanzıman vasıtasıyla iletiliyor. Alfa Romeo’nun Q4 sürekli 4 teker çekiş sisteminde esas olarak tork arka tekerleklere 100 oranında aktarılıyor ancak ihtiyaç halinde tork en fazla %60 oranında ön tekerleklere iletilebiliyor. Bu da sistemin ihtiyaç halinde devrede olduğu ve gereksiz tüketim ve güç kayıplarının olmadığı bir sistemi işaret ediyor. 
Diğer taraftan yeni tanıtılan Veloce paketi serinin en üstünde yer alan Ferrari kökenli bir motora sahip olan Giulia QV modeli ile oldukça benzer sportif detaylara sahip. Özellikle ön ve arka tamponda çok büyük benzerlik var ancak detaylı bakıldığı zaman QV’nin daha iri görünümlü ekstra yarıklara sahip ön ve arka tamponu olduğu anlaşılıyor. Veloce versiyonunda ön tampon hava girişlerinin üst sol ve sağında ince hava yarıkları bulunmazken arka tamponda da difüzörün üstündeki ikinci sıra hava yarıkları bulunmuyor. 
Solda Giulia Veloce sağda Giulia QV
Her iki aracın jantları ise birebir aynı seçilmiş ve bu da Veloce’ye QV havası veriyor diyebiliriz. QV modelinde bulunan yeşil renkli 4 yapraklı yonca yani Quadrifoglio amblemi ise yerini Veloce’de sadece bu ismi vurgulayan sade bir yazıya bırakmış. Ancak genel anlamda Veloce’nin görünümü için QV’nin az bir miktar ehlileştirilmişi diyebiliriz. 
Solda Giulia Veloce sağda Giulia QV

Alfa Romeo Giulia Veloce

Facebook Comments