Makyajlı Subaru Outback tanıtıldı

Subaru’nun 2014 yılında tanıtılan 5.jenerasyon Outback modeli New York Otomobil Fuarı öncesinde makyajlandı. Markanın son zamanlarda yenilediği Impreza ve makyajladığı XV modeline benzer bir ön yüze kavuşan Outback’in motor seçeneklerinde ise herhangi bir değişiklik olmadı.

Aracın ön tasarımı daha farklı ve sade ön panjur sayesinde daha duru bir görünüme sahipken yenilenen ön farların iç ve dış tasarımlarında da değişiklik olması gerçekten de Outback’e daha modern bir hava vermiş. Ancak tampon tasarımı ilk bakışta sanki değişmemiş gibi görünse de, yeni ön panjurun tampon ile birleştiği kısımlarda daha iri ve şişkin bir yapı mevcut. Dev yapıya sahip sis farlarında ise bir değişiklik bulunmuyor. Yan aynalar ise aerodinamik açıdan iyileştirilerek rüzgar sesinin azaltılması hedeflenmiş. Aynı amaçla ön ve arka camların da yenilendiği belirtiliyor. 
Üstte makyajlı Subaru Outback
Aracın içindeyse havalandırma grubunun değişen yapısı dikkat çekiyor ve ortada bulunan yuvarlak düğme yerini basmalı tuşlar almış. Konsolun orta kısmındaki gümüş gri rengin hakimiyeti ise yerini parlak siyaha bırakmış. Ancak bu sefer gümüş gri renk bir çerçeve şeklinde kokpitin ortasını dolanıyor. Orta konsola benzer bir şekilde tasarımı değişmemiş olsa da gümüş renk hakimiyeti direksiyonda da önemli miktarda azalmış. Apple Car Play ve Android Auto gibi akıllı cihaz bağlanabilirlik seçeneklerinin sunulduğu bilgi-eğlence sisteminin düğme yerleşimi aynı olsa da tasarımında değişiklikler bulunuyor ve ekranı da standart olarak 6.5inch olarak sunulurken 8inch genişliğinde seçeneğe de sahip. Bu arada kokpitte kullanılan malzemelerin kalitesinde iyileştirme yapıldığı da belirtiliyor. 
Subaru simetrik 4×4 çekiş sistemine ve tork dağıtım sistemine sahip olan Makyajlı Outback modeli ilk olarak A.B.D pazarı için tanıtıldı ve baz motor seçeneği 175hp güç ve 235nm tork üreten 2.5lt 4 silindir boxer motor olarak açıklanıyor. Diğer taraftan 256hp güce ve 335nm torka sahip 3.6lt boxer 6 silindir motor üst seçenek olarak sunuluyor ve her iki motor da atmosferik emişe sahip. Ülkemizde ise halen 2.0lt turbo-dizel motor ile satılan Outback’in tüm motor seçeneklerinde CVT otomatik şanzıman kullanılıyor. Modelin ülkemize önemli bir fiyat farkı olmadan yaz aylarında gelmesi beklenebilir.

Facebook Comments