Renault Talisman S-Edition, Alpine A110 motoru ile geliyor

Halen devam etmekte olan ve oldukça da hareketli geçen Cenevre Otomobil Fuarı’nda sadece yeni model araçlar ve konsept modeller tanıtılmıyor, ayrıca mevcut modellerin farklı versiyonları ve yeni motor seçenekleri de tanıtılıyor. İşte bu doğrultuda Renault Talisman S-Edition modeli, Renault’un sportif bir alt markası niteliğindeki Alpine A110 motoru ile tanıtıldı.

Renault Talisman S-Edition motor

Hatırlacak olursa Alpine A110 modeli geçtimiz yıl tanıtılmış ve sahip olduğu 1.8lt turbo-benzin 250ps gücündeki motor ile de ilgi çekmişti. Ayrıca bu motor, geçtiğimiz aylarda tanıtılan yeni Renault Megane R.S. modelinde de 280ps güce sahip bir versiyonla kaputun altındaki yerini almıştı. Renault Talisman S-Edition modelinde ise adı TCe225 olarak anılan motor 225ps güce sahip ve 300nm tork üretebiliyor. Güç ve tork ön tekerleklere 7 ileri EDC çift kavramalı otomatik şanzıman ile aktarılıyor.

Renault Talisman S-Edition TCe225, 0-100km/s hızlanmasını 7.6 saniyede tamamlayabiliyor ve ortalama yakıt tüketimi de 6.8lt/100km olarak açıklanıyor. Ancak bu tüketim değerinin artık güncelliğini yitirmiş NEDC sistemine göre olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Bu nedenle aracın bu değerden %30-%40 civarında daha fazla yakıt tüketmesi beklenebilir.

Renault Talisman S-Edition donanım

TCe 225 motorlu Renault Talisman sadece S-Edition donanım paketi ile sunulacak. Bu pakette 4Control yani 4 tekerlek direksiyon sistemi, elektronik süspansiyon (damper) kontrolü, 19″ jantlar, ektra krom aksesuar ve daha koyu camlar, full LED aydınlatmalar ve çeşitli yerlerde S-Edition armaları yer alıyor. Aracın içinde ise kırmızı dikişli deri koltuklar, direksiyon ve vites topuzunun yanında, alüminyum aksesuarlar ve yine aracın dışında olduğu gibi S-Edition armaları dikkat çekiyor.

2018 Eylül ayında Avrupa’da satılmaya başlanacak olan Renault Talisman S-Edition, ülkemizde sahip olduğu 1.8lt hacmindeki motor nedeniyle özellikle MTV sorunu yaşayabilir. Ayrıca 1.6lt turno-dizel 160ps motora sahip Talisman modelinin de satışta olduğu düşünüldüğünde satış adetleri oldukça düşük seviyelerde gerçekleşecektir diye düşünüyoruz. Fiyat konusunda ise henüz herhangi bir bilgi yer almıyor ancak en ülkemizde 1.6lt turbo-dizel 160ps seçenekten daha pahalı olmasına kesin bir gözle bakılabilir.

Facebook Comments