Mercedes 200 – W110; Mercedes E Serisi’nin Atası

Mercedes-Benz marka klasik otomobilleri test etmeyi seviyoruz ve bu bölümdeki konuğumuz da “Kırlangıç kuyruk” takma adına sahip 1966 model W110 kasa Mercedes 200 modeli.

Mercedes 200 (W110) videomuzu izleyemiyorsanız tıklayınız…

Üretildiği yıllarda günümüz Mercedes E Serisi’nin de yer aldığı E Segmenti’nde yer alan Mercedes-Benz 200 (W110 kasa) modeli, bir üst segmentte yer alan W111 ve W112 kasalardan ödünç aldığı birçok farklı özelliğe rağmen, daha uygun fiyatlı bir model olarak dikkatleri çekti ve de sevildi. Özellikle dönemin taksicileri tarafından Almanya’da vazgeçilmez bir model olmasıyla öne çıktı.

Testimizde yer alan aracın sahibi ise; 1966 model Mercedes 200’üne tabir-i caiz ise gönülden bağlanmış. Zaten temiz ve orijinal bir şekilde satın aldığı bu güzel aracı, ilerleyen yıllara hazır olabilmesi için baştan aşağı restore ettirmiş. Adeta sıfırlanan Mercedes 200 ile gitmedik yer bırakmamış. Tek seferde 700km’ye yakın şehirlerarası yol bile katettiği gibi,  üye olduğu klasik otomobil klubünün etkinlikleri ile İstanbul’dan Kapadokya bölgesine bile gitmiş.

Nam-ı diğer Türkçe’de Kırlangıç Kuyruk, İngilizce’de Fintail ve Almanca’da da Heckflosse olan bu harika aracı tepeden tırnağa inceleyeceğiz ve ulaşabildiğimiz her detayını sizlere anlatmaya çalışacağız. Ayrıca sürüş özelliklerini de aracın sahibi Çağlar Kesik Bey ile birlikte tecrübe edeceğiz. Umarız videomuzu beğenirsiniz. İyi seyirler…

Mercedes 200 w110

Facebook Comments