Iveco Magirus 6×6 bakımda | V10 motor ilk çalıştırma

Hatırlanacak olursa; geçtiğimiz aylarda TPAO’da (Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı) satışa çıkarılan, Deutz hava soğutmalı V10 silindir motora sahip 2 adet dev Iveco Magirus 6×6 marka kamyonu “Alalım mı?” diye sizlere Instagram ve Facebook hesaplarımızdan sormuştuk. Çok da olumlu dönüşler almıştık.

Bu alımı gerçekleştirmiş ve satın alma işlemi sonrası TPAO’nun Ankara’da yer alan Genel Müdürlüğü’nden araçları teslim alıp götürmemizi de sizlerle videomuzda paylaşmıştık. Serimiz tam gaz devam ediyor ve şimdi sırada bu aracın ilk bakımlarını yapıp, 15.8lt hava soğutmalı V10 silindirli dev motorunu çalıştırmaya geldi.

Yapacağımız bakım ise oldukça kapsamlı olacak. 3 adet dingile ve gelişmiş bir 6×6 çekiş sistemine sahip olması nedeniyle, birçok farklı diferansiyele ve şanzımanı olan Magirus 6×6, bizi bakım sırasında oldukça fazla uğraştırdı. Biz de yapılan tüm işlemleri sizlerle paylaşmak istedik. İşlem sırasında ise motoru uzun süre sonra ilk kez çalıştırıp, kamyonla bir tur atmayı da ihmal etmedik. Umarız videomuzu beğenirsiniz. İyi seyirler.

Iveco Magirus 6×6 videomuzu izleyemiyorsanız tıklayınız…

Magirus 6×6 – İlk bakım ve ilk çalıştırma
Facebook Comments