Ford Ranger Raptor Türkiye fiyatı belli oldu

0
1717
ford ranger raptor fiyatı
ford ranger raptor fiyatı

Ford Ranger modeli geçtiğimiz aylarda 2. makyaj operasyonunu geçirmişti. Araç tasarım anlamında ince değişikliklere uğrarken, motor ve şanzıman anlamında da tamamen farklı seçeneklere kavuşmuştu. 2.2lt ve 3.2lt motor yerine yeni 2.0lt turbo-dizel motorun 170s ve 213ps gücündeki seçenekleri sunulmaya başlanmıştı. Ayrıca 6 ileri tork konvertörlü otomatik şanzıman yerine, GM – Ford işbirliğinde geliştirilen yeni 10 ileri tork konvertörlü otomatik şanzıman da kullanılmaya başlanmıştı. XLT ve Wildtrak donanım paketleri ise değişmemişti. Diğer taraftan serinin en merak edilen versiyonu arazi odaklı Raptor versiyonu ve de fiyatıydı. Uzun bir beklemenin ardından Ford Ranger Raptor Türkiye fiyatı, oldukça güvenilir bir kaynaktan elimize geçti.

Ford’un ABD’de sunduğu F-150 Raptor modelini anımsatan gövde kiti, daha geniş 2 tekerlek arası mesafesi, daha da yüksek yapı sayesinde heybetli bir görüntüye sahip olan Ranger Raptor, 380.000TL fiyatı ile, benzer özelliklere sahip Ford Ranger Wildtrak’tan tam 150.000TL daha yüksek bir fiyat etiketine sahip olmasıyla dikkat çekiyor.

Ford Ranger Raptor Türkiye fiyatı ve rakipleri

Wildtrak modeli ile aynı motor ve şanzımana sahip olan Raptor, 2.0lt turbo-dizel 213ps motora ve 10 ileri otomatik şanzımana sahip. Ancak arazi özellikleri çok daha üst düzeyde. Diğer taraftan belirlenen fiyatta, 258ps güce sahip 3.0lt V6 motorlu VW Amarok Aventura hedef alınmış gibi görünüyor. 345.000TL fiyat etiketine sahip olan bu araç, daha uygun bir fiyata sahip olsa da, 3.0lt hacmindeki motoru nedeniyle yıllık yaklaşık 13.000TL MTV ödemesi var. 2.0lt motora sahip Raptor’da ise bu fiyat yaklaşık üçte biri.

ford ranger raptor türkiye fiyatı
ford ranger raptor türkiye fiyatı