Ana Sayfa ÖNE ÇIKAN Fiat Coupe | BMW tasarımcısından Halk Ferrari’si

Fiat Coupe | BMW tasarımcısından Halk Ferrari’si

0
31
fiat coupe
fiat coupe

Bazı otomobiller vardır, ilk bakışta olduğundan çok daha sportif ve pahalı bir görüntü verirler. Ayrıca bazı araçların motor ve egzoz sesleri de bu hisleri tetikler. Daha önceki yayınlarımızda, Alfa Romeo’nun bazı modellerine bu bakış açısı ile “Fakir Adamın Ferrari’si” yakıştırmasını yapmıştık. Daha çok motor sesi ve kullanım hissi ile bu yakıştırmayı uygun bulduğumuz Alfa Romeo GT ve Alfa Romeo Brera gibi modeller, 2000’li yıllara aitken, 90’lı yıllarda görünümü ile de Ferrari modellerini anımsatan, “Fakir Adamın Ferrari’si” ve “Halk Ferrari’si” gibi yakıştırmaları sonuna kadar hak eden, bir de Fiat Coupe modeli yer alıyordu. İşte bugünkü konuğumuz tam olarak kendisi olacak.

Fiat Coupe videomuzu izleyemiyorsanız tıklayınız…

Ülkemizde 90’lı yıllarda sınırlı sayıda satılmış olan bu aracın temiz bir örneğine rastlamak gerçekten de zor. Ferrari tarzı görünümünün de verdiği etki ile yollarda çok fazla ilgi çekmesi, onu arzu edilir bir araç haline getirdi ve örnekleri çok fazla el değiştirdi. Bu nedenle de gerçekten test edilebilir bir araç temin etmek kolay olmadı. Aradığımız aracı ise, yüzyıllardır büyülü tarihi, eşsiz kültürü ve çeşitliliği bir arada sunan Mardin’de bulduk.

Mardin seyahatimizde hem çeşitli araçların çekimlerini yaptık, hem de bu tarih ve kültür kokan şehri gezme olanağına kavuştuk. Umarız videomuzu da beğenirsiniz. İyi seyirler.