Ana Sayfa ÖNE ÇIKAN BMW E38 740iL | Mercedes W140’ı gözüne kestirdi

BMW E38 740iL | Mercedes W140’ı gözüne kestirdi

0
107
bmw e38 740il
bmw e38 740il

İki Alman otomobil markası BMW ve Mercedes, onyıllardır birbirleri ile kıyasıya bir rekabet içindeler. Öyle ki, bazen karşılıklı atışmalarla tatlı tatlı birbirlerini yokladıkları bile oluyor. Ancak sonuçta onlar ezeli rakipler ve mücadeleleri de esas olarak satışlar anlamında gerçekleşiyor. Lüksü ile öne çıkan F Segmenti ise, geçmişten beri şüphesiz Mercedes’in hakimiyetinde olan bir segment. Mercedes S Serisi dendiği zaman bu sınıfta akan sular duruyor. Ayrıca Mercedes’in bu segmentte ürettiği en akılda kalan otomobillerden bir tanesi 90’lı yılların efsanesi W140 kasa diyebiliriz. Diğer taraftan ezeli rakip BMW de, aynı segmentte ve aynı dönemlerde çok iddialı bir model olan E38 kasa ile karşımıza çıkmıştı. Hani bir laf vardır ya; “Tek rakibim THY” diye, işte BMW E38 de adeta; “Tek rakibim W140” demişti o zamanlar. İşte bugünkü konuğumuz W140 kasa ile amansız bir rekabete girişen 1999 model makyajlı kasa BMW E38 740il modeli.

BMW E38 740iL videomuzu izleyemiyorsanız tıklayınız…

Testimize konuk olan araç ise oldukça donanımlı ve daha önceden makam aracı olarak kullanılmış. Aracın sahibi takipçimiz Uğurcan ile hem kendisinin bu aracı nasıl edindiğini konuştuk, hem de aracın iç, dış ve motor özelliklerini sizlere detaylı bir şekilde anlattık. Ayrıca W140 ile detaylı bir karşılaştırmasını da yaptık. Aracın hem ön kısmını, hem de konforun daha yüksek olduğu arka kısmı Mercedes W140 ile karşılaştırdık. Ayrıca karşılaştırmalarımızı görsel olarak da destekledik. Dış tasarım anlamında da çeşitli görsel örneklerle destekledik.

Tüm bunların yanında bu aracın önceki ve sonraki kasaları olan BMW E32 ve BMW E65 kasaları da karşılaştırmamıza kısmi de olsa dahil ettik. Bu sayede aracın geçmişi hakkında daha detaylı bilgi verebildik. Özellikle aracın sahip olduğu V8 motor gerçekten de çok özel ve daha birçok modelde yaygın bir şekilde kullanıldı. Bu motorun türevlerinin yer aldığı diğer bazı araçlara ait çekimlerimizi de videomuzda kullandık ve eğlenceli bir video ortaya çıktığını düşünüyoruz. Umarız videomuzu beğenirsiniz. İyi seyirler, iyi eğlenceler dileriz.