VW Golf Dizel MK1 | Diğer Amcamın KM Canavarı

0
88
vw golf dizel mk1
vw golf dizel mk1

KM Canavarları serimiz tam gaz devam ediyor. Daha önce bu serimizde 4 farklı araca yer vermiştik. Hatırlanacak olursa serinini ilk videosu Etem Sayın’ın Amcası Doğan Sayın’ın 1.500.000km’deki Skoda Favorit marka aracı ile başlamış, ardından farklı tipte araçlar seriye katılmıştı. Skoda Favorit videomuzda diğer amcadan da bahsetmiş, onun aracının videosunu da çekeceğimizi sizlere söylemiştik. İşte bugünkü KM Canavarı aracımız, diğer amcanın, yani Ahmet Sayın’ın vazgeçilmezine geldi. 1987 model bir VW Golf Dizel MK1. Üstelik rengi ile de hemen dikkat çekiyor. Neredeyse tüm parçaları da orijinal.

VW Golf Dizel MK1 videomuzu izleyemiyorsanız tıklayınız…

Geçmişte sahip olduğu birçok lüks ve pahalı aracın yanında, bu tip “Halk tipi” bir araca bağlanmış olması gerçekten de birçok kişiyi şaşırtabilir. 1.400.000km’de olan MK1 VW Golf, Ahmet Sayın’a geçmişte hizmet ettiği gibi hala etmeye devam ediyor ve işin ilginci kendisi aracı gündelik ve tek araç olarak kullanıyor. Yani emektar aracını saklamıyor ve hakkını vermeye devam ediyor. Hatta garajında pırıl pırıl orijinal bir efsane kasa AE101 Toyota Corolla bile durmasına rağmen.

Videomuzda hem Ahmet Sayın’ın Golf’ü ile olan geçmişe dönük hatıralarını beraber dinleyeceğiz, hem de böyle bir araca neden bu kadar bağlandığını sorgulayacağız. 40 yıla yakın süredir aralıksız kullanılan araç ile yaşanan maceraları iyisiyle kötüsüyle kendisinden duyacağız. Tabi bu sırada aracı kendisi kullanacak ve adeta bir bütün haline gelmiş Golf’ünü bizlere detaylı bir şekilde anlatacak.

Sonrasında ise yeğen Etem Sayın direksiyona geçecek ve geçmişe dair anılarını ve araç hakkındaki düşüncelerini bizlere aktaracak. Tüm bunların yanında, geçmişte sahip olduğu araçlardan ve mesleki hayatından da detaylı bir şekilde kesitler verecek. Umarız videomuzu beğenirsiniz. İyi seyirler.