Dakar 6×6 zincir ile artık daha kabiliyetli | Kar Buz Çamur Vız Gelir

0
64
iveco magirus 6x6 zincir
iveco magirus 6x6 zincir

Tozlu Garaj’da ilk marş denemesini yaparak açık alandan hangara çektiğimiz Deutz marka 15.8lt hava soğutmalı bir V10 silindirli motora sahip Iveco Magirus 6×6 tanker kamyon videomuzu hatırlarsınız. Bu video, 6×6 serimizin ilk videosu olmuştu. Daha sonra TPAO’dan (Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı) 2 adet daha aynı tanker kamyondan satın almış ve işlemlere başlamıştık. İlk olarak satın alma, daha sonra ilk bakım, sonrasında o hali ile arazi videolarını sizlere sunmuştuk. Daha sonra her iki tankeri de sürpriz bir şekilde dönüştürmeye başlamış, sizlere de bu aşamaları göstermiştik. Son 2 videomuzun konusu ise, bu araçların yeni halleri; Dakar ve Madmax’i size tanıtmak ve araziye çıkmak şeklinde olmuştu. Şimdi ise basit ve ara bir video ile 6×6 serimiz devam ediyor. Tüm eksikleri tamamlanan Dakar 6×6 zincir takviyesi ile adeta bir arazi canavarına dönüşecek. girip çıkamadığı yer kalmayacak. Kar, buz, çamur dinlemeyecek.

Dakar 6×6 zincir videomuzu izleyemiyorsanız tıklayınız…

Tabi son olarak bu seriye dahil ettiğimiz S400 füze sistemlerinde lojistik amaçlı kullanılan GAZ Ural 4320 6×6 kamyonları da unutmamak gerek. Muğla / Milas’da gerçekleştirdiğimiz çekimlerde, hem araçları tanıtmış hem de arazi videosu ile kabiliyetlerini göstermiştik. Kısacası 6×6 serimizde bu güne kadar toplam 9 video yayınladık. Bugünkü videomuzla bu sayı tam 10 bölüme ulaşmış oldu. Ayrıca hem Ural’lar hem de Magirus’lar için videoların devamı gelecek. Yani bu seri daha çok uzun sürecek. 🙂

Iveco Magirus 6×6 zincir içeriğimiz ise hızlıca çekilmiş bir video. bir toplantımız sırasında Dakar 6×6 sahibi Murat Oranlı tarafından Dakar’a zincir takıldığı haberini aldık ve toplantımızdaki misafirlerimizle beraber aracın yanına adeta uçtuk. Kısa bir süre çekim şansımız olsa da, bu dev tekerleklere nasıl zincir takıldığını, ne işe yaradığını, nasıl söküldüğünü ve nasıl depolandığını sizlere aktarma fırsatı bulduk. Tabi Dakar 6×6’nın dev Deutz marka 15.8lt V10 hava soğutmalı motorunun sesini de sizlere dinletmeden geçmedik. Bizler kısa çekim ve işlem sırasında çok eğlendik ve sizlere de aktarmaya gayret ettik. Umarız videomuzu beğenirsiniz. İyi seyirler.