Ana Sayfa ÖNE ÇIKAN Porsche 356 | Porsche’nin ilk modelini detaylı inceledik ve de kullandık

Porsche 356 | Porsche’nin ilk modelini detaylı inceledik ve de kullandık

0
44
porsche 356
porsche 356

KEY Museum’da daha önce caddelerde görmesi imkansıza yakın araçları sizlere tanıtmıştık. İlk olarak neredeyse en üstten başlamış, yüzyılın spor otomobili 1955 model Mercedes 300SL Gullwing – Martıkanat modelini sizlere tanıtmıştık. Sonrasında ise yine aynı yıllarda üretilmiş olan, ilginç mi ilginç, şirin mi şirin bir BMW modelini, Isetta 300‘ü sizlere tanıtmıştık. Şimdi ise yine çok özel bir otomobil olan, Porsche geleneğini başlatan model ile birlikteyiz. Porsche 356.

Porsche 356 videomuzu izleyemiyorsanız tıklayınız…

Markanın hikayesi ise oldukça ilgi çekici. Birçok farklı bağlantı ve ilginçliklerle ortaya çıkmış bir marka. Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi mühendislerinden bir tanesi olan Ferdinand Porsche tarafından kurulan markanın detaylı hikayesini de sizlere daha en başından anlatacağız. 2 tane dünya savaşı atlatan, bir nevi bu savaşlarla yoğrulmuş olan marka, bu açıdan dünyanın en ilginç otomobil markası hikayelerinden bir tanesine sahip denilebilir. Ayrıca en az kendisi kadar büyük başarılara imza atan oğlu Ferry Porsche’yi de es geçmedik.

İncelememiz sırasında, hem size Porsche 356 modelinin her noktasını tanıtacağız, hem de tarihinin derinlerine ineceğiz. Ayrıca sürüşünü de atlamadık. Bu özel aracın direksiyonuna geçtik ve en önemli klasikler otomobillerden bir tanesini kullanma şerefine eriştik. Umarız yaşadığımız anları sizlere aktarabilmişizdir. İyi seyirler.