2020 Suzuki Jimny pickup oldu; işte detaylar

0
7
2020 Suzuki Jimny

Yeni Zelanda’da karşımıza çıkan 2020 Suzuki Jimny pickup dönüşümü, markanın resmi şubesi tarafından yapılan çalışmanın bir ürünü.

Geçirdiği evrimin ardından var olan hayran kitlesini de katlayarak yola devam eden Suzuki Jimny, geçtiğimiz yıldan beridir Türkiye yollarında da kendisini göstermeye devam ediyor. Kısa sürede beklentileri de aşan satış rakamlarına ulaşan model Suzuki’yi oldukça memnun eder seviyede. Tanıtımıyla birlikte modifikasyon garajlarının da başrol oyuncusu haline gelen Jimny, dönüşüm kitleriyle de G-Serisi ve Defender gibi ikonik modellere bürünebiliyordu. Markanın Yeni Zelanda’da bayisi ise 2020 Suzuki Jimny pickup dönüşümüyle işi başka bir boyuta taşıdı.

2020 Suzuki Jimny pickup projesi Ute adıyla sunulacak

Jimny’nin garanti kapsamında herhangi bir sorun yaratmayan bu pickup dönüşümü, hafif ticari niteliğindeki kullanıcı ihtiyaçlarına cevap verebiliyor. Ute adıyla Yeni Zelan’da da gerçekleştirilen bu paket bölgede satılan JX versiyonu üzerine geliştiriliyor. Dokunmatik ekranlı bir bilgi-eğlence sistemi ve elektronik klima gibi desteklerin standart olarak sunulmayışı da aslında aracın hayata geçiriliş felsefesini de net bir şekilde ortaya koyar cinsten. Jimny Ute, dönüşümünün yapıldığı pazarda 7.300 dolarlık etiket fiyatıyla satışa sunulacak. Modelin farklı ülkelerde benzer dönüşümle satışa sunulup sunuşmayacağıyla ilgiliyse herhangi bir açıklama yapılmadı.