Ford Ranger Thunder tanıtıldı; işte yeni versiyondan öne çıkanlar

0
801

Sınırlı üretim adetleriyle meraklılarının beğenisine sunulan Ford Ranger Thunder, makyaj niteliğindeki değişimleriyle dikkat çekiyor.

Geçtiğimiz yıl Türkiye ve Avrupa pazarı için sunulan Raptor versiyonuyla limitlerini arşa çıkartan Ford Ranger, bu sayede rekabeti yeni bir noktaya taşıdı. Son dönemlerde kullacıların daha fazla ilgi gösterdiği sınıfta çeşitlilik konusunda eli fena sayılmayacak oranda olan model için şimdi de yeni bir paket karşımıza çıktı. Kısa süre önde tanıtılan Ford Ranger Thunder, özel renk seçeneği, gövde parçaları ve kokpit dinamikleriyle kullanıcıların ilgisini çekmeye çalışacak. Versiyonu Wildtrak paketi üzerinde inşa eden Ford, değişimleri daha çık makyajlar üzerine kuruyor. Toplamda 1.400 adet üretileceği açıklanan Thunder’ın sadece Avrupa pazarında satışta olacağını da belirtmeden geçmeyelim.

Ford Ranger Thunder için fark yaratanlar

Modeli farklı bir noktada konumlandırmamızı sağlayan özelliklerinden önce ilk olarak performans verilerine bakalım. Bu kapsamda kaputun altında standart olarak 2.0 litrelik dizel motor karşımıza çıkıyor. 213 PS güç ve 500 Nm tork üreten bu motor yine standart olarak 10 kademeli otomatik şanzımanla kombin edilecek. Madalyonun farklılık noktasını çevirdiğimizde ise bizleri ilk olarak Deniz Grisi olarak isimlendirilen özel renk seçeneği karşılıyor. Ek olarak ızgara başta olmak üzere temel bölgelerinde yer verilen kırmızı vurgular da kolaylıkla fark ediliyor. Thunder’ın arka bölümünde, karartılmış çerçevelere sahip LED farlar 3D efektli “Thunder” rozetleri ve mat siyah “Ranger” logosu da dikkat çekiyor. Modelde 18 inçlik siyah alaşım jantlar da standart olarak geliyor. Ranger Thunder yurt dışında 39.900 dolarlık fiyatla satışa sunulacak.