Sherp ATV | Dünyanın en yetenekli 4×4 Arazi Aracı | 4×4 Kalaşnikof

0
1267
sherp atv türkiye
sherp atv türkiye

Bu güne kadar çok farklı arazi araçları ile çok farklı arazi koşullarında sizlerin karşısına çıktık. Kimi zaman 6×6’larla nehirleri geçtik, kimi zaman yine bu araçlarla peşimize 4×4’leri de takarak karlı dağlara çıktık. Kah yolda kaldık kah dik tepeleri aştık. Ancak şimdi, arazi araçları ile ilgili serimizde değil, ilginç bir kesişme yaşadığımız İş Makinaları serimizde Sherp ATV ile birlikteyiz. Bu araç her ne kadar arazi aracı olsa da esas olarak bir iş makinası diyebiliriz.

Sherp ATV videomuzu izleyemiyorsanız tıklayınız.

Sherp ATV, Rusya – Ukrayna ortak yapımı diyebileceğimiz çok ilginç bir arazi aracı ve neredeyse girip çıkamayacağı bir arazi yer almıyor. Yılları önce buzlu bir göle bodoslama dalıp, buzları kıra kıra bir tekne edasında ilerlemesiyle akıllarımıza kazınan bu dev ATV, Türkiye’de bizzat kendi topraklarımızda görmek ayrı bir güzel deneyim oldu bizim açımızdan. Tabi sadece görmek değil, ayrıca Kocaeli sahillerinde yer alan bataklık bir arazide deneme şansını da yakaladık.

Sherp ATV videolarını takip eden kişiler iyi bilirler. Aracın dev tekerlekleri en dikkat çekici detayı ve bu sayede çok uzak mesafelerden bile dikkat çekmeyi başarıyor. Tipik bir Rus yapımı alet işlevselliğine ve aynı zamanda da basitliğine sahip olan bu araç, dünyanın çok farklı iklim ve arazi koşullarına kullanılmak için tasarlanmış. Küçücük bir motora ve basit bir kontrol mekanizmasına sahip olsa da, dev tekerlekleri adeta fizik kanunlarına meydan okur özelliklere sahip.

Diğer taraftan, Sherp ATV her ne kadar 4×4 bir araç olsa da, esas olarak arazi için tasarlandığı ve iş odaklı olduğu için bu aracı İş Makinaları serimizde değerlendirmeyi uygun gördük. Serimizin ilk aracı John Deere marka bir biçerdöverdi, şimdiki ise çok ilginç bir arazi taşıtı oldu. Bu sayede iş makinaları serimiz, normal yollarda görmeye alışık olmadığımız farklı araçlarla tam gaz devam etmiş oluyor.

Sizlerin de Sherp ATV ve benzeri, ilginç ve ilgi çekici iş makinaları ve 4×4 araçları varsa, bizimle instagram @sekizsilindircom adresinden iletişime geçebilirsiniz. Umarız videomuzu da beğenirsiniz, bu tip içerikleri kaçırmamak için de bizi takip etmeyi unutmayın, ;). İyi seyirler.