Volkswagen cephesinden kritik “manuel vites” kararı

0
157

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden biri olan Volkswagen, gelecekte üreteceği otomobilleri için yeni bir kararı duyurdu.

Tüketicilerin talepleri değiştikçe otomobil üreticileri de kendilerini değiştirmeye devam ediyor. Bundan on sene önce bir sürücünün olmazsa olmazı şimdilerde çok az sürücünün talep ettiği bir aksesuar olmanın ötesine geçemiyor. Bu durum aslında oldukça doğal. Üreticiler çoğunluğa hitap ederek, maliyetlerini minimuma indirmeye çalışıyor. Bahsettiğimiz maliyet kaygılarının bir sonucu olarak yeni bir haber Volkswagen cephesinden geldi. Alman otomotiv devi gelecekte bazı modellerinden başlayarak manuel vites seçeneğine veda ediyor.

Markanın manuel vitesi bırakma kararı Passat ve Tiguan modelleri ile başlıyor. Gelecekte hangi modelin bu seçeneğe veda edeceği tam olarak bilinmiyor ancak çoğu uzman bu durumun bir domino etkisi yaracağını söylüyor. Passat ve Tiguan cephelerinde manuel vites seçeneğinin kaldırılıyor olması yine kullanıcı talep ve istekleri ile alakalı. Bu modelleri alan kullanıcılar daha çok konfor odaklı bir yapı tercih ediyor. Sportiflikten uzak bu düşünce sebebi ile Volkswagen ek maliyetlerden kurtulmak istiyor.