Afet bölgelerinde gördüğünüz bütün beyaz renkli Toyota modelleri bu bayiden çıkıyor!

Bir doğal afet bölgesinde beyaz bir Toyota mı gördünüz? Bu bayiden çıkmış olma ihtimali çok yüksek!

0
55

Manşetlere yansıyacak kadar büyük bir insani krizle karşılaştığımızda veya gerçekten güçlü bir doğal afet dünyanın herhangi bir yerini mahvettiğinde iki şey kesindir. Birleşmiş Milletler tarafından afetin ve krizin olduğu bölgeye yapılan yardımlar ve elbette beyaz renkli Toyota’lar.

Toyota’nın Land Cruiser, Hilux, Corolla modelleri tamamen birer görev aracı olarak üretiliyorlar. Ancak eğer gerçekten insani krizlerle veya doğal afetlerle mücadele etmeleri gerekiyorsa daha fazlasına ihtiyaçları var.

 

Toyota Gibraltar Stockholdings ise Japonya’dan getirdiği beyaz renkli Toyota modellerinin tamamen birer görev aracı haline getirmekle meşgul. 1996’da kurulan Toyota bayisi şimdiye kadar 80.000’den fazla aracı 100’den fazla ülkeye gönderdi.

Peki fabrikadan gelen araçlar üzerinde nasıl değişiklikler yapılıyor dersiniz?

Öncelikle otomobillerin lastikleri arazi tipi lastiklerle değiştiriliyor. Stepneler, can yelekleri, çekme vinçleri gibi gerçekten lazım olabilecek ekipmanlar araçlara monte ediliyor. Ancak daha fazlası da var.

Toyota Gibraltar Stockholdings bayisinden ayrılan modellerin arasında zor koşullarda görev yapması için özel bir şekilde donatılan ambulanslar ve kaçak avcıları durdurmak için yapılan operasyonlarda kullanılan modeller bulunuyor.

Bu atölyeye en fazla uğrayan araçlar ise 70 model Land Cruiser modelleri. Peki neden? Açıkçası bu sorunun çok basit bir cevabı var. 70’ Land Cruiser’lar oldukça basit ve tamir edilmesi kolay modeller. Yani zor koşullarda kullanacak bir otomobil lazımsa aradığınız şeyler bu otomobillerde.