Mercedes – Benz müşterileri artık para vererek araçlarının güçlerini arttırabilir.

Daha fazla para, daha fazla güç!

0
52

Başlığın yanlış yazıldığını düşünebilirsiniz. Abonelik sistemiyle daha fazla güç mü? Yok artık! Aslında çokta şaşırmanızı gerektirecek bir şey yok. Otomotiv sektörü şu günlerde müşteri odaklı olmaktan ne kadar çıkabilirse o kadar çıkıyor.

Abonelik sistemiyle araçların özelliklerini satmak yeni bir şey değil. Toyota, ABD’de bu yöntemi denemiş ve otomobillerin bazı özelliklerini abonelik sistemiyle satmak istemişti. Gelen tepkiler üzerine bu uygulamadan vazgeçen otomobil üreticisinin ardından Bavyera kökenli Alman otomobil üreticisi BMW’de otomobillerinde bulunan bazı konfor özelliklerini abonelik sistemiyle satacağını duyurmuştu.

Toyota ve BMW’nin konfor odaklı özellikleri abonelik sistemiyle satması çok ilginç geldiyse Mercedes’in yeni uygulaması ile tanışın. Gücü parayla almanın tam olarak karşılığı.

Mercedes – Benz EQ modellerinde artık belli bir ücret karşılığında otomobilinizin gücünü arttırabiliyorsunuz. EQS, EQE Sedan ve EQE SUV modelleri şu an için bu uygulama kapsamında alınan otomobilleri. Mercedes’in Me Connect hizmetinin mümkün kıldığı bu özellik araçların torklarının ve güçlerinin artmasını sağlıyor.

Böylece eğer abonelik sistemiyle daha fazla güç elde ederseniz, sahip olduğunuz 0-100 km/sa hızlanma süresinin 0,8 ila 1.0 saniye arasında azaldığını görebilirsiniz.

Abonelik sistemiyle güç artışı satın alındığında ise Mercedes – Benz EQE 350 4Matic’te 288 BG’lik maksimum güç 348 BG’e çıkıyor. EQS 450 4Matic modelinde ise 355 BG olan güç 442 BG’ çıkıyor ve otomobilin 5,8 saniye olan 0-100 km/sa hızlanmasını 4,9 saniyeye düşürüyor.

Bu hizmetin bedeli ise vergiler hariç yıllık 1.200 dolar olarak belirleniş.