Ford Pro model ailesinin yeni üyesi E-Tourneo 2024 yılında Avrupa yollarında!

Ford Otosan'dan Avrupa'ya!

0
65

Ford Pro ailesinin yeni üyesi E-Tourneo, hafif ticari segmentine elektrik gücünü getiriyor. 370 kilometreye kadar menzile sahip olacak olan E-Tourneo, Van, Kombi, Kombi Van ve Minibüs gibi gövde seçenekleri yer alacak.

B&O ses sistemi, dijital kart anahtar, panoramik cam tavan ve eğimi ayarlanabilen direksiyon gibi konfor özelliklerine de sahip olacak olan yeni E-Tourneo, ticarinin lüksü olmaya aday gibi görünüyor.

Ford Otosan’ın Gölcük’te bulunan tesiserinde üretilecek olan E-Tourneo, Otosan tarafından üretilecek üçüncü tam elektrikli ticari araç olma unvanını kazanıyor.

Ford Tourneo Custom serisinin bugüne dek sunulan en kapsamlı parçası olan modelde artık şarj edilebilir hibrit versiyonda (PHEV) seçenekler arasında olacak. Yeni model ayrıca istenirse sekiz vitesli otomatik şanzıman ve akıllı dört tekerden çekiş sistemiyle birlikte Ford’un yeni nesil dizel motoru olan Ford EcoBlue ile satın alınabilecek.

Tam elektrikli versiyonda ise entegre 11 kW’ AC üç fazlı şarj ile batarya 8 saatten daha kısa sürede tam kapasiteye kadar şarj olabilecek. Aceleniz mi var? Sorun değil, çünkü 125 kW DC şarj ile yeni E-Tourneo Custom 41 dakika içerisinde yüzde 15’ten yüzde 80’e şarj olabilecek.