Bu Honda Civic neden takla atmış olabilir?

Videoda oldukça ilginç olan hem filmlere hem de derslere konu olabilecek bir kazayı izleyeceksiniz. Öndeki araca arkadan çarpan araç resmen pinpon topu gibi zıplayarak takla atıyor ve ciddi hasar alıyor. Diğer taraftan çarptığı aracın kaportasında en ufak bir kırık, göçük yada çarpma izi görünmüyor.

Siyah renkli Honda Civic marka araç başlangıçta normal hızla hız ile seyrederken daha sonra trafikte hızlı bir şekilde yol almaya başlıyor ve makas atarak yoluna devam etmek istiyor. İlk olarak beyaz renkli SUV aracın önüne geçen araç daha sonra önüne gelen kırmızı renkli başka bir SUV aracı sollamak için hamle yapıyor ancak sol şeritte bulunan beyaz sedan araç zaten dar olan aralığı kapatacak bir hamle yapıyor ve hızlanıyor. Bu boşluğa girmek için ısrarcı olan Honda Civic kırmızı SUV aracı sollamak için ısrarcı oluyor ancak tam geçerken araca çarpıyor ve adeta zıplayarak takla atıyor. Diğer taraftan böyle bir çarpma sonucu takla sonrası görüntülere giren kırımı aracın arka kısmında hiçbir kaza izi gözlemlenmiyor. 


Bu kazada dikkat edilmesi gereken Honda Civic marka aracın ön kısmının yere oldukça yakın bir yapıya sahip olması. Ayrıca videodaki aracın bir miktar modifiyeli ve yere daha da yaklaştırılmış olması ihtimali de bulunuyor. Çarptığı araç olan Ford Escape’in arka kısmı ise yerden yüksek bir araç. Honda Civic’in ön kısmı ise seyir halindeyken bu aracın tekerine değebilecek kadar alçak görünüyor. Çarpma anındaysa kırmızı araç neredeyse hiç savrulmuyor. Sadece bu aracın sürücüsünün yaşadığı şaşkınlık nedeniyle bir savrulma olmuş gibi görünüyor.

Sonuç olarak Honda Civic marka aracın ön kısmının Ford Escape marka aracın altına doğru girdiğini, bu aracın arkadan öne doğru dönen lastiği nedeniyle de Civic’in önünün şahlandığını ve takla attığını düşünüyoruz. Böyle bir kaza filmlerde bile olsa herhalde abartılmış diye bile düşünebilirdik.

Facebook Comments