Alfa Romeo Giulietta makyajlandı

Alfa Romeo’nun kompakt sınıf temsilcisi Giulietta çok hafif bir şekilde makyajlandı. Aslında bu operasyona makyajdan daha çok senelik tazeleme de diyebiliriz. Makyaj olması için çok daha ciddi değişikliklerin olması gerektiğini düşünüyoruz.

Yapılan tazeleme operasyonunun büyük bir kısmı aracın ön kısmında gerçekleşmiş. Logonun da bulunduğu panjurun içerisinde bulunan yatay plastik-krom kaplamalar kaldırılmış ve yerine piyasaya henüz sunulmayan abisi Giulia‘ya benzer bir şekilde siyah petek dokulu olan panjur kullanılmaya başlanmış. Ayrıca tek renkli ön tampon artık gri+aracın rengi olacak şekilde 2 tonda sunuluyor. Yeni ön görünüm sayesinde model artık daha sportif görünüyor diyebiliriz. Ayrıca Veloce versiyonunda tamponda kırmızı renkli şeritlere yer verilmiş.

Solda makyajlı Alfa Romeo Giulietta

Aracın arka tasarımında ise Giulietta yazısının logonun altından sağ kenara alınması dışında herhangi bir değişiklik bulunmuyor. Diğer taraftan Veloce versiyonunda oldukça şık ve etkili bir tampon kullanılmış ve sportiflik pekiştirilmiş.

Solda makyajlı Alfa Romeo Giulietta

Kokpitte ise direksiyonun formunda değişiklik olurken göstergeler içerisindeki sarı renkli bilgi ekranı ve havalandırma düğmeleri aydınlatmaları artık beyaz renk olarak sunulacak. Bilgi-eğlence sistemi FCA Grubu’nun diğer modellerde de kullanmaya başladığı UConnect olan sistem ile değiştirilmiş. Ayrıca yeni döşeme ve trim seçenekleri sunulmaya başlanacak. 

Solda makyajlı Alfa Romeo Giulietta
Kullanılacak motorlarda da aracın içi ve dışında olduğu gibi büyük bir yenilik bulunmuyor. Motor gücü seçenekleri 120ps ile 175ps arasında değişirken en güçlü versiyon Veloce’de 1.75lt 240ps güce ve 340nm torka sahip turbo-benzinli bir motor kullanılacak. Bu motor ile Veloce 0-100km hızlanmasını 6 saniyede tamamlarken 243km/saat maksimum hıza çıkabilecek.

Alfa Romeo ile ilgili diğer yayınlar için tıklayınız

Rakipleri

Facebook Comments