Trafikte sinirlere hakim olmanın önemi

Trafikte genelde her gün sinirli bir sürücüyle veya yaptığımız bir harekete sinirlenen birileriyle karşılaşırız. Bu karşılaşmanın süresi bazen kısa ve gelip geçici iken bazen de karşı tarafın takıntı haline getirmesi nedeniyle uzun ve eziyetli bir duruma gelebilir ve sonu da kötü olabilir.

Sollama acele gelmez

İzleyeceğiniz videoda VW Polo sürücüsü ile BMW X5 sürücüsü arasında kamera kayıtları dışında süregelen bir tartışma olduğu belli oluyor. Polo yolun sağından hızlı bir şekilde gidiyor ve X5 de arkasından bu aracı yakından takip ediyor. Daha sonra iki araç yan yana geliyor ve görüntülerin devamında anlaşıldığı kadarıyla her ikisinin de camları açık ve ağız dalaşına giriyorlar. X5 sürücüsü sinirlerine hakim olamıyor ve diğer aracın üzerine kırıyor. İki araçta neredeyse çarpışacak iken VW Polo sürücüsü sert, kontrollü ve soğukkanlı bir hamle ile çarpışmaktan santimlerle kurtuluyor ve aracını topluyor. Diğer taraftan X5 sürücüsü daha kontrolsüz bir hareket yaptığı için aracını toplayamıyor ve bankete giriyor. Burada X5 sürücüsü sinirlerine o kadar yenilmiş ki ne yola ne de aracının gidişine hakim olamıyor. 
Sonuç olarak belki tartışmanın başladığı anda VW sürücüsü hatalıdır belki de BMW sürücüsü. Ancak temel bir şey var ki o da hatanın hata ile düzeltilemeyeceği. Burada her iki sürücü de olayı ucuz bir şekilde atlatıyorlar ancak durum başka araçların karıştığı ölümlü bir kazaya da dönüşebilirdi. Bu nedenle tüm sürücülerden trafikte serinkanlı ve tahammüllü bir şekilde sinirlerine hakim olmalarını rica ediyoruz.

Yol verme kavgası şok edici bitti

Facebook Comments