Makyajlı Mercedes C Serisi tanıtıldı

Makyajlı Mercedes C Serisi uzun bir süredir kendisini kamuflajlı olarak gösteriyordu. Dünyanın en önemli otomobil fuarı olan Cenevre Otomobil Fuarı öncesinde ise kendini gösterdi. Mercedes bu fuara çok önem veriyor ve bu nedenle birçok farklı modelini ya tanıtıcak ya da makyajlayarak gövde gösterisi yapacak. Hatırlanacak olursa daha dün Mercedes Maybach makyajlanırken, yeni G Serisi‘nin AMG63 versiyonu da tanıtılmıştı.

Makyajlı Mercedes C Serisi tasarım farkları

Aşağıda sağda makyajsız ve solda da makyajlı Mercedes C Serisi ön ve arka görselleri karşılaştırıldığı zaman, farklar kendini hemen gösteriyor diyebiliriz. Ön panjurun, diğer bazı Mercedes modellerinde olduğu minik elmas desenlere kavuştuğu görülebilir. Ayrıca 2 yatay çizgi de artık teke düşmüş ve C Serisi Coupe ve Cabrio modellerindeki forma kavuşmuş. Tamponun 2 yanında yer alan hava yarıklarına eklenen ikili yatay çizgiler de daha sportif bir görünüm sağlamış. Tampon altında yer alan alüminyum rengindeki detay da artık daha ince ve tamponun altına yapıştırılmış gibi görünüyor. İçi yeniden tasarlanmış LED aydınlatmalar ön farlar ise daha sade bir görünüme sahip.

Solda makyajlı Mercedes C Serisi

Aracın arkasında ise değişim daha sınırlı. İç tasarımı değişen ve yandığı zaman ters C harfi şekilnde göründüğü anlaşılan stop lambaları oldukça belirgin bir detay olmuş. Tampon altında ise egzoz uçları formunu aynen korurken, difüzör en azından Mercedes’in yayınladığı görsellerde yer almıyor. Bunun nedeni açı farkı nedeni ile de olabilir. Tamponun genel formu ise aynen korunuyor ve bir değişiklik yer almıyor.

Aşağıda yer alan karşılaştırmalı görselde üstte makyajlı Mercedes C Serisi kokpitinde görüldüğü gibi; en büyük değişim şüphesiz son derece basit görünen ve en-boy oranı ile biraz geri kalmış hissi uyandıran bilgi eğlence ekranında meydana gelmiş. Opsiyonel olarak sunulan, 10.25inch genişliğe sahip ekranın, hem incelip uzaması, hem de ekranı çevreleyen siyah çerçevenin incelmesi sonucu daha şık ve kaliteli göründüğü söylemek mümkün. Ayrıca göstergeler de artık tam dijital bir şekilde opsiyon olarak sunulmaya başlandı. 12.3inch genişliğindeki bu ekran 1920×1080 çözünürlüğe sahip. Direksiyon da değişim yaşayan detaylar arasında yer alıyor. Bu yeni direksiyon artık Mercedes’in tüm serilerinde neredeyse kendine yer buldu. Buna ticari yeni Sprinter modeli de dahil.

Üstte makyajlı Mercedes C Serisi kokpiti

Tüm bunların yanında;

Mercedes S Serisi modellerinde de kullanılan bazı radar bazlı sürüş yardımcıları da araçta opsiyon listesinde yer alacak. Son olarak dizel ve benzin motor seçeneklerinde yenilik olduğu belirtiliyor ancak henüz net bir bilgi yer almıyor. 5 Mart’ta başlayacak olan Cenevre Otomobil Fuarı öncesi tüm detaylar net olarak ortaya çıkacaktır. Ancak yeni BMW 3 Serisi‘nin önümüzdeki yıl satışa çıkacak olması ve düşük hacimli güçlü motor seçeneklerinin de sunulacak olması, Mercedes’in de bu yönde değişikliğe gitme ihtimalini güçlendiriyor.

Facebook Comments