BMW E36 Cabrio | Yaydan fırlamış ok gibi

0
34
bmw e36 320i cabrio
bmw e36 320i cabrio

Daha önceki yayınlarımızda birçok farklı BMW modelini inceledik ve sizlere tanıttık. Hatta 1950’li yıllardan BMW modellerine bile Youtube kanalımızda yer verdik. Bulunması çok zor E52 kasa Z8 modelinden tutun, Turgut Özal’ın Cumhurbaşkanlığı sırasında bizzat kendi de kullandığı V12 motorlu E32 kasa 750iL modeline kadar çok farklı BMW modelini test ettik. Geçtiğimiz günlerde ise, bize göre en özgün 5 Serisi modellerinden olan, keşke “Babam alsaydı da, havalı havalı gezseydik” dediğimiz E34 kasa BMW 520i modelini test etmiştik. Şimdi ise sıra; Gençlik hayali olarak adlandırabileceğimiz ve üniversite yıllarımızın içinde geçtiği, hastası olduğumuz bir aracı tanıtacağız. BMW E36 Cabrio .

BMW E36 Cabrio videomuzu izleyemiyorsanız tıklayınız…

BMW’nin en çok satış adedine sahip olan modeli 3 Serisi’nde, tasarım anlamında radikal kararlar alarak piyasaya sürdüğü E36 kasa, E30 kasa gibi günümüzde bile çok beğenilen bir tasarımın devamı olarak sunuluyor ve açıkcası BMW’nin bu açıdan büyük risk aldığını da görmek gayet net. Ancak oynana kumar tutuyor ve E36 en başarılı BMW modellerinden bir tanesi olmayı başarıyor. Tabi bunun yanında testimize konuk olan serinin en güzeli üstü açık model, yani Cabriolet kasa da güzelliği ve orantılı yapısıyla insanları mest ediyor.

Test etme fırsatına kavuştuğumuz E36 320i Cabrio ise, son derece orijinal kalmış olması, üst düzey donanımı ve iç-dış renk kombinasyonu ile adeta bizi bizden aldı geçmişe, bu araca aşık olduğumuz günlere götürdü. Özellikle bu tip bir renk kombinasyonu gerçekten de bulunmaz Bursa Kumaşı yakıştırmasını hak ediyor.

Umarız bu harika araç ile yaşadığımız bu güzel anları sizlere aktarmayı başarabilmişizdir ve videomuzu beğenirsiniz. İyi seyirler.