Yeni BMW G20 3 Serisi kamuflajlı yakalandı

BMW’nin en çok satan modeli 3 Serisi geçtiğimiz yıl makyajlanmıştı. Aslında bir modelin makyajlanması, satışlarında azalmaya, rakiplerinin yenilendiğine ve artık modelin yaşlandığına işarettir. 

BMW’de bu nedenlerle modeli makyajlamıştı. Ancak Mercedes C Sınıfı’nın başarılı bir şekilde yenilenmesi, yeni Audi A4 tasarım olarak çok fazla değişmese de tekniğinin ciddi şekilde yenilenmesi ile 3 Serisi popülerliğini kaybetme ile karşı karşıya kaldı. Bu nedenle de 2018 yılında tanıtılması beklenen yeni modelini test etmeye başladı. Ayrıca modelin kamuflajının çok da ağır olmadığını belirtmekte fayda var. 
BMW’nin test modelini erken bir zamanda ve az kamuflajlı olarak ortaya çıkarmasını Mercedes ve Audi’den gelen ciddi tehdit karşısında müşterilerine karşı “Bekleyin, yeni 3 Serisi geliyor”  demek olduğunu düşünüyoruz.

Aracın genel görüntüsü ise halen test edilen yeni BMW 5 Serisi ile oldukça benziyor. 5 Serisi test modelinin de yeni BMW 7 Serisi‘ne oldukça benzediğini belirtmekte fayda var. Anlaşılan o ki BMW’de Audi’nin başlattığı Mercedes’in de uyduğu Matruşka bebek modasına uyacak gibi görünüyor. Yakın zamanda tanıtılan Mercedes E Sınıfı hem abisi S Sınıfı’na hem de kardeşi C Sınıfı’na oldukça fazla benziyordu. 

Yeni 3 Serisi’nin detaylarının 2017 yılında ortaya çıkacağı ve büyük ihtimalle 2018 yılında satışa sunulacağı tahmin ediliyor. Hybrid ve hidrojen teknolojisine sahip sistemlerinin ise dizel ve benzinli motorlar ile beraber yeni 3 Serisi’nde yaygın bir şekilde kullanılması bekleniyor. 
BMW ile ilgili diğer yayınlar için tıklayınız

Facebook Comments