Türkiye’de üretilecek Toyota C-HR yüzünü gösterdi

Hybrid araçlar konusunda en deneyimli markalardan olan ve bu teknolojinin yaygınlaşmasında büyük pay sahibi olan Toyota’nın ülkemizde üretilecek olan C-HR modelinin fotoğrafları önümüzdeki hafta yapılacak olan Cenevre Otomobil Fuarı öncesinde görüntülendi.

Daha önce tanıtılan konsept model ile büyük benzerlikler taşıyan ve oldukça az değişikliğe sahip olan C-HR gerçekten de sub-kompakt crossover sınıfının en iddialı üyesi olacak gibi görünüyor. Bu sınıfta Nissan Juke ilk tanıtıldığında büyük sükse yapmıştı. İlk başlarda yadırganan tasarımına insanlar daha sonra alışmış ve model oldukça iyi satış rakamları yakalamıştı. Bu gidişatı iyi takip eden Toyota, Juke modeli tarzında bir modeli bu sınıfa kazandırdı.
Modelin tekniğinin nasıl olacağı veya tasarımından daha çok ülkemizde üretilecek olması bizim açımızdan en önemli gelişme olarak öne çıkıyor. Devlet destekli yerli otomobilin ne zaman piyasaya çıkacağı ve ne tip elektrikli veya hibrid ünitelere sahip olacağını henüz belli değil ancak C-HR modelinin hibrid olacağı kesin. Bu nedenle ülkemizde üretilen ilk elektrik destekli araç olma unvanı CH-R’nin olacak gibi görünüyor.

Modelde ne tip bir motor olacağı ve diğer teknik özellikleri ilerleyen günlerde yapılacak Cenevre Otomobil Fuarı sırasında açıklanabilir. Gerekli bilgileri ve yeni fotoğrafları bu sayfada güncelleyeceğiz.

Toyota ile ilgili diğer yayınlar için tıklayınız

Rakipleri

Facebook Comments