Makyajlı VW Amarok’un resmi çizimleri yayınlandı

VW Amarok 2010 yılında ilk tanıtıldığında pikap sınıfında ciddi bir ilgi yaratmıştı. Bu ilgi satışlarda da devam etti ve model sınıfının baskın modellerinden birisi haline geldi. Ancak 2015 yılı itibariyle rakibi olan tüm modeller ya yenilendi ya da makyajlandı. Bu nedenle ilk tanıtılması üzerinden 6 yıl geçen VW Amarok için makyaj vakti artık geldi de geçiyor. 

Daha önce makyaj operasyonunda modelde ne gibi değişiklikler olabileceğine dair bir yazımız olmuştu. Aracın dış tasarımı ile ilgili abartı bir değişiklik öngörmemiştik ve çizimlerden de öyle olacağı belli oluyor. Far grubunda büyük ihtimalle büyük bir değişiklik olmayacakken, arka stop grubunun renkleri değişecek gibi görünüyor. Arka tampon tasarıma sahip ancak ön tampon tasarımı ciddi anlamda yeniden tasarlanmış gibi görünüyor. Ayrıca yeni renk ve jant seçeneklerinin sunulacağı fotoğraflardan anlaşılıyor. 
Diğer taraftan kokpitte de aracın dış tasarımına benzer şekilde değişiklikler öngörüyorduk ancak kokpit resminden gördüğümüz kadarıyla karşımıza bambaşka ve yepyeni bir kokpit çıkacak gibi görünüyor. Çizimlerden kokpit tasarımının konsept VW SUV modeller ile oldukça benzer olacağı anlaşılıyor. Yuvarlak havalandırma ızgaralarından vazgeçilmiş ve havalandırma kumandaları da değiştirilmiş. Ayrıca mevcut modelde olmayan çıta (trim) detayı makyajlı modelde kokpiti boydan boya geçecek şekilde karşımıza çıkacak gibi görünüyor. Kapı içlerinde ise önemli bir değişiklik bulunmuyor.
Motor ve şanzıman konusunda her hangi bir açıklama yok ancak VW Caravelle modelinde de kullanılmaya başlanan 2.0lt bi-turbo dizel 204ps gücünde motorun büyük ihtimalle seçenekler arasında olacağını düşünüyoruz. Ayrıca 272ps gücünde bir versiyonun da olabileceği konuşulanlar arasında yer alıyor. 8 ileri tork konvertörlü otomatik şanzıman ise yeni motorlar ile uyumlu şekilde elden geçirilebilir.
Öyle görünüyor ki pikap sınıfında tanıtılan yeni modeller VW tasarımcılarını oldukça fazla korkutmuş. Aksi takdirde aracın genelinde bu derece değişikliğe gidilmeyebilirdi. Makyajlı VW Amarok’un yaz aylarında tanıtılması ve 2017 model yılında satılması bekleniyor. Fiyatında ise önemli bir değişiklik beklemiyoruz.

Facebook Comments