Yeni Renaut Koleos tanıtım öncesi görüntülendi

2007 yılından beri üretilmeye devam edilen ve ülkemizde de bir dönem satılan Renault’un SUV modeli Koleos’un tanıtım öncesi fotoğrafları görüntülendi. Oldukça heybetli ve iri bir görüntüye sahip olan modelin yüzü Renault’un yeni tanıttığı modeller ile neredeyse aynı.

Renault’un yeni tanıttığı Megane ve Talisman modelleri dış ve iç tasarımları ile büyük ilgi gördü ve bu yüzün artık yeni Renault modellerinin tümünde yer alacağı da belli oldu. Aslında Koleos modelinin C segmenti SUV-Crossover modeli Kadjar!a benzeyeceği düşünülüyordu ancak durum bu şekilde gerçekleşmedi. Diğer taraftan kısıtlı açıya sahip resimlerden anlaşıldığı kadarıyla profil görünümü Kadjar ile oldukça benziyor. Büyük bir ihtimalle Kadjar modeli makyajlanınca Koleos ile benzer ön ve arka tasarıma sahip olacak.
Diğer taraftan yeni Renault Koleos, Aynen Renault Kadjar-Nissan Qashqai ikilisinde olduğu gibi bu modellerden bir üst sınıfta bulunan Nissan X-Trail modeli ile aynı CMF platformuna sahip. Koleos’un ölçüleri ise platform kardeşi Nissan-X-Trail modelinden daha büyük. 2705mm ile aynı dingil açıklığına sahip olsalar da 4672mm uzunluğu ile 31mm ve 1843mm genişliği ile de 23mm daha geniş. Yeni Koleos, aşağıda ölçüleri verilen eski Koleos modeline göre daha uzun bir araç olsa da aracın genişliğinde azalma meydana gelmiş. Ancak başarılı tasarımın etkisi ile çok daha heybetli bir görünüm elde edildiğini söyleyebiliz. Ayrıca bu ölçüler aracın kabininin de oldukça geniş olduğunu ve özellikle uzunluğun artması sayesinde 3. koltuk sırasının da eklenerek tıpkı Nissan X-Trail gibi 7 koltuklu olacağını gösteriyor. Ayrıca platform kardeşinden daha uzun olması 3. koltuk sırasının daha rahat olacağını da işaret ediyor olabilir.

Eski Renault Koleos ölçüler

Kullanılacak motor seçenekleri ise Nissan X-Trail ile aynı olabilir. Özellikle 1.6 turbo-dizel 130ps güce sahip motor otomatik şanzıman seçeneği ile beraber X-Trail modelinde büyük ilgi görüyor. Hem bu motorun hem de bir üst versiyonu olan ve Megane ve Talisman modellerinde de kullanılan 160ps gücünde versiyonun  Koleos modelinde kullanılacağını düşünüyoruz. Fiyatın ise Nissan-X-Trail ile benzer olması beklenebilir.

D-SUV segmentinde yer alan diğer modeller

Facebook Comments