Volvo S90 ve V90 R-Design tanıtıldı

Volvo’nun premium E segmentine fırtına gibi giriş yapan ve tüm dengeleri alt üst eden modeli S90 ve onun Station Wagon versiyonu V90, R-Desgin ismindeki spor gövde kitine kavuştu. Bu paket BMW’nin M Sport ve Mercedes’in AMG paketlerine benzer görsel özelliklere sahip. 

Genel olarak zaten sportif tasarım öğelerine sahip olan modelin en dikkat çekici detayı ön tampon olarak dikkat çekiyor. Geniş ön hava girişi ve daha geniş entegre ön spoiler sayesinde ön görünüm ciddi anlamda daha sportif bir görünüme sahip. Ayrıca siyah ön panjur ,farklı renk dış aynalar ve 5 kollu R-Design jantlar da aracın genel görünümünün farklılaşmasında büyük fayda sağlıyor. 
Arkada ise hem tampon tasarımı daha değişik hem de egzoz uçları daha geniş ve farklı tasarımları ile dikkat çekiyor. Aracın kokpitinde ise her noktada hakim olan siyah renk sayesinde sportif his pekiştirilmiş. Koltuklar ise bu modele özel ve vücudu daha fazla saran bir yapıya sahip. Ayrıca direksiyonun alt kolunun ortası boş ve daha sportif bir görünüme sahip. Volvo S90 ve Volvo V90 modellerinin önümüzdeki ay ülkemizde satılmaya başlanması bekleniyor. 

Facebook Comments