Yeni Peugeot 508 kendini gösterdi

Yaklaşık 2 hafta sonra yapılacak olan Cenevre Otomobil Fuarı öncesi markaların model tanıtım yağmuru tüm hızı ile devam ediyor. Bu doğrultuda yağmura eklenen son model yeni Peugeot 508 modeli oldu.

Elde edilen görselden anlaşıldığı kadarıyla 2011 yılında tanıtılan 508 modeli; aradan geçen 7 yılın ardından oldukça önemli tasarım değişiklikleri ile karşımıza çıkacak. Henüz aracın sadece arkadan bir görüntüsü elde edilmiş olsa da, keskinleşen hatlar fazlasıyla dikkat çekici. Markanın geçtiğimiz yıl tanıttığı MPV’den Crossover’a evrilen C Segmenti 3008 ve D Segmenti 5008 modellerinin dış hatlarının aynen yeni Peugeot 508 modelinde de görülebileceği şimdiden anlaşılıyor diyebiliriz. Özellikle Led ışıklarla bezenmiş arka stoplar bu 2 modeli hatırlatıyor. Ön çamurluktan gelerek stoplara kadar uzanan ütü izi ile sert ve keskin arka tasarım ise oldukça şık görünüyor. Aracın C sütunu ise oldukça basık ve bu nedenle de sportif bir his yaratacak gibi görünüyor. Ayrıca uzay mekiği görünümlü kokpit de aynen karşımıza çıkabilir.

Yeni Peugeot 508 motor ve şanzıman

Açıkçası yeni 508 modelinde hiç de sır olmayan bir konu varsa o da motorlar. Yine D Segmentinde yer alan Peugeot’un Crossover modeli 5008’e bakıldığında, 1.2lt hacmindeki turbo-benzin 130ps motorun bile seçenekler arasında yer aldığı görülebilir. Daha iri, daha ağır ve aerodinamik özellikleri daha kötü bir araç da bile bu motor kullanıldığına göre yeni Peugeot 508 modelinin giriş motor seçeneğinin de böyle olacağını düşünmek hiç de yanlış olmayacaktır. Ayrıca 1.6lt turbo-dizel 120ps gücündeki motor da dizel tarafında giriş seçeneği olarak yer alacaktır. Diğer taraftan motorlarda yaşanması zor sürpriz bize göre şanzıman tarafında gerçekleşecek.

Yeni Citroen Berlingo modelinde 1.2lt turbo-benzin ve 1.6lt turbo-dizel motorlarda 8 ileri tork konvertörlü otomatik şanzıman kullanılmaya başlandı. Düşük hacimli bu 2 motor seçeneğinde de yer alacağını tahmin ediyoruz. Bu sayede hem performans, hem yakıt tüketimi, hem de konfor anlamında iyileşmeler gerçekleşebilir. Düşük hacimli motor seçeneklerinin yanında 2.0lt benzin ve dizel seçenekler de yer alacaktır. Ancak ülkemizdeki katı vergilendirme nedeniyle şansının pek de olmayacağını düşünüyoruz.

Yeni Peugeot 508’in 2018 yaz başlarında ülkemizde olması beklenebilir. Fiyatı ise D Segmenti sınıf ortalamalarında olabilir. Bu arada yeni Citroen C5 modelinin de yeni 508 ile aynı özelliklere sahip olarak, markanın farklı tasarım anlayışını yansıtır şekilde yakın bir zamanda karşımızda çıkacak.yeni peugeot 508 2018

Facebook Comments