Lazamaran (Karadeniz işi katamaran tekne) test ettik, istavrite çıktık.

Sekizsilindir olarak bu güne kadar sizlere otomobilden kamyona hatta otobüse kadar birçok farklı kara taşıtını tanıttık, tanıtmaya da devam edeceğiz. Şimdi ise sizleri oldukça sıradışı bir deniz taşıtı ile tanıştıracağız. Sıcak havaları değerlendirmek için 3-4 günlük bir tatil kaçamağı yaptık ve Marmara Denizi’nin güneyine sahili olan Yalova’ya geldik. Burada aslen Rize’li olan ve inşaat şirketi olan Fuat ile tanıştık. Kendisi birçok Karadenizli vatandaşımız gibi oldukça yaratıcı bir kişilik. Yaratıcılığını da ilginç bir tekne yaparak ortaya koymuş. El yapımı bir katamaran inşa eden Fuat, adını da kendi yöresine uygun olarak Lazamaran koymuş.

Lazamaran (Karadeniz işi katamaran) videomuzu izleyemiyorsanız tıklayınız…

Biz de böyle ilginç ve el yapımı bir deniz taşıtını bulmuşken kaçırmayalım dedik ve kendisine hemen test etmeyi teklif ettik. Olumlu yanıt almamız ile birlikte Lazamaran’a atladık.Oldukça dalgalı bir günde denize çıkmamız ise çok daha iyi oldu ve bu sayede ilginç teknenin dalgalı bir denizde neler hissettirdiğini tecrübe ettik.

Lazamaran testimiz sırasında bir yandan Lazamaran’ın yapım aşamalarını Fuat’dan dinledik, bir yandan da Marmara Denizi’nin en karakteristik balığı istavritimizi tuttuk. Oldukça da eğlenceli zaman geçirdik ve siz takipçilerimizle paylaşmak istiyoruz. Umarız tatil videomuzu beğenirsiniz. İyi seyirler 🙂

katamaran lazamaran

Facebook Comments