Alfa Romeo Giulia 2.0lt benzinli motor verileri açıklandı

Alfa Romeo büyük umutlar bağlayarak tanıttığı Giulia modelinin bilgilerini arka arkaya ve parçalı bir şekilde vermeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafta dizel motor verileri açıklanan modelin şimdi de benzinli motor verileri açıklandı. Audi A4, BMW 3 Serisi, Mercedes C Sınıfı ve Jaguar XE gibi araçların yer aldığı premium D Segmentinde farklı bir alternatif olarak öne çıkan modelin ülkemizde en çok satışı verileri açıklanan benzinli motor ile yapması beklenebilir.

Dizel motor seçeneklerinin 2.2lt olarak açıklanması Giulia’yı merakla bekleyen müşteriler için hayal kırıklığı yaratmıştı. Bir üst vergi dilimine girmesi nedeniyle fiyatının 200.000TL’nin üzerine çıkabilme ihtimali ve yıllık MTV’nin de bir üst dilimde gerçekleşecek olması dizel motorun şansını  rakipleri karşısında oldukça azaltıyor. Diğer taraftan tanıtılan 2.0 lt turbo-benzinli motor bu konuda çok daha şanslı görünüyor. Her ne kadar rakiplerinde düşük hacimli vergi avantajlı motorlar bulunsa da Giulia’nın 2.0lt motor ile 1.6lt ve altında hacme sahip premium markalara yakın fiyata sahip olma ihtimali bulunuyor. 
Hem bloğu hem de silindir kafası alüminyumdan üretilen 2.0lt motorun teknik verileri ise oldukça etkileyici. Gerek performans gerekse de yakıt tüketimi konularında rakiplerinin gerisinde kalmadığı gibi avantajlı tarafları da bulunuyor. FCA Grubu’nun multiair sistemine değişken zamanlı supap sistemi ve twin-scroll (çift kanallı) turbo eşlik ediyor. Süspansiyon sistemi ZF-Sachs tarafından tasarlanan aracın şanzımanı ise ZF üretimi tork-konvertörlü 8 ileri otomatik. 2.0lt motorun 280ps güce sahip olan versiyonunun kesin performans verileri yayınlanınca ayrıca bilgilendirme yapacağız.
Teknik veriler ve performans değerleri ise şu şekilde;

Motor hacmi: 2.0lt
Besleme: Twin-scroll turbo
Güç: 200ps @5000devir/dakika
Tork: [email protected]/dakika
Çekiş: Arkadan
Şanzıman: ZF 8 ileri otomatik
0-100km hızlanma: 6.6 saniye
Maksimum hız: 234km/saat
Ağırlık: 1429kg
Tüketim: 5.9lt/100km (Ortalama)

Alfa Romeo Giulia QV sesi ne kadar Ferrari?

 D segmentinde bulunan diğer modeller

Facebook Comments