VW T-Cross kamuflajsız olarak görüntülendi

0
153
vw t-cross kamuflajsız

Markaların SUV / Crossover atakları tam gaz devam ediyor ve bu kasa tipinin üyelerinden bir tanesi olacak VW T-Cross kamuflajsız görüntülendi. Böylece aracın tüm hatları, Ekim 2018 tarihinde yapılması beklenen tanıtım öncesinde net bir şekilde ortaya dökülmüş oldu.

VW T-Cross kamuflajsız detaylar

VW T-Cross’un sadece ön farların panjur ile birleşen kısmında küçük bir kamuflajı bulunuyor ve aracın tüm hatları net bir şekilde anlaşılabiliyor. Araç VW’in birçok farklı Audi, VW, Skoda ve Seat modelinde kullandığı ortak MQB platformu üstünde yükseliyor. Bu modüler platformun, yeni VW Polo, yeni Audi A1 ve Seat Ibiza‘da da kullanılan MQB A0 yani en kısa versiyonuna sahip. 4107mm uzunluğa ve 1558mm yüksekliğe sahip olan aracın bagaj hacmi de B segmenti için başarılı bir değer sayılabilecek 455lt kapasiteye sahip olacak.

Bu arada VW’in B Segmentinde, yakında ülkemizde de satılmaya başlanacak olan T-Roc modeli de yer alıyor. Bu model uzunluk olarak T-Cross’dan 127mm daha uzun ve görünüm olarak da daha geniş. Yani yavaş yavaş oluşmaya başlayan ve B+ Crossover olarak adlandırılabilecek bir segmentte sunuluyor. Bu segmentin ilk üyelerinden bir tanesi ve en önemlisi ise Toyota CH-R diyebiliriz. Yani VW T-Cross, Opel Mokka X ve Renault Captur büyüklüğündeki araçların doğrudan bir rakibi olarak Crossover pazarına sunulacak.

VW T-Cross motor ve şanzımanlar

Modelde kullanılacak motor ve şanzımanlar henüz açıklanmadı. Ancak bu tahmini yapmak için orta düzeyde otomobil bilgisine sahip olma bile yeterli. VW’in geçtiğimiz yıl kullanmaya başladığı yeni 1.0lt turbo-benzin ve 1.5lt turbo-benzin ile elden geçirdiği 1.6lt turbo-dizel motorlar T-Cross’da da kullanılacak. Giriş seviyesi olarak 1.0lt turbo-benzin motorun 95ps güce sahip seçeneği yer alabilir.

En üst seçenek olarak ise 1.5lt turbo-benzin motorun 150ps güce sahip versiyonu kullanılacaktır diye düşünüyoruz. Ayrıca bu motorlar sahip oldukları güçlere göre 6 ileri manuel ve 7 ileri çift-kavrama otomatik şanzımanlarla sunulacaktır. 4×4 seçeneği ise yer almayacak ve sadece önden çekiş seçeneği kullanılacak. Fiyatının ise giriş seviyesinde, o günün Euro kuruna da bağlı olarak 120.000TL seviyesinden başlaması ve ülkemizde de 2019 ilk çeyreğinde satışta olması beklenebilir.