Mercedes 230CE C124 | W124 efsanesinin Coupe’ye bürünmüş hali

0
46
mercedes 230ce
mercedes 230ce

Mercedes’in ürettiği en özel otomobillerden bir tanesi olan 600 Pullman ile yayın hayatımızdaki ilk aracımızı incelemiş, daha sonrasında da birçok özel Mercedes modelini sizlere detaylı bir şekilde tanıtmıştık. Hatta bulunması 600 Pullman’dan bile zor olan 1959 model 300SL Gullwing nam-ı diğer Martı Kanat’ı bile test etmiştik. Öyle ki, Youtube kanalımıza marka bazında göz atacak olursak, test ettiğimiz araçların en çok Mercedes marka araçlardan oluştuğu görülebilir. Ayrıca çok özel modellerin yanında, W124 kasanın giriş motor seçenekleri olan 200E ve 200D modellerini de test etmiştik. Günümüzde bile yaygın bir şekilde kullanılan W124 kasanın, ayrıca bir de Coupe versiyonu yer alıyor ve bugünkü konuğumuz da tam olarak kendisi. Yani C124 kasa Mercedes 230CE modeli.

Mercedes 230CE videomuzu izleyemiyorsanız tıklayınız…

Aracı test etmek için ise, şüphesiz Türkiye’de çeşitliliğin en yoğun yaşandığı yerlerden bir tanesi olan Mardin’e gittik. Hatırlanacak olursa; Mardin seyahatimizde çekmiş olduğumuz 2 farklı aracı, Fiat Coupe ve BMW F36 kasa 418i GranCoupe modelini sizlere daha önceden tanıtmıştık. Bugün yayınladığımız Mercedes C124 haricinde bir de BMW E21 315 modeli test ettik ve onu da ilerleyen zamanlarda sizlere tanıtacağız. Ancak bu araç ile ilgili de bazı tüyoları size videomuz sırasında verdik. ;). Bu arada geçtiğimiz aylarda Tozlu Garaj’da sizlere bir BMW E21 kasa 316‘da tanıtmıştık.

Videomuzda, Mercedes C124’ü sizlere her açıdan tanıtmaya çalıştık. Hem geçmişini kısa bir şekilde özetledik, hem de tasarımı üzerine çeşitli bilgiler verdik. Tabi bu tip araçları tanıttığımız videoların vazgeçilmezi olan detaylı dış, iç ve motor anlatımı da aynen yer alıyor. Sonrasında ise aracın sürüşüne çıktık ve Mardin’in büyülü yapısı ve dik yokuşlarında aracımızı test etme şansı yakaladık.

Aracın sahibi takipçimiz Kubilay ile de, C124 230CE’yi nasıl satın aldığı ve genel düşüncelerini içeren bir sürüş sohbeti gerçekleştirdik. Ayrıca afacan oğlunu da sohbetimize dahil ettik ve küçük yaşlardan otomobil tutkunu nasıl olunabiliyor güzel bir şekilde görme fırsatı yakaladık. Umarız videomuzu beğenirsiniz. İyi seyirler.